-
Täysin turvatut varaukset
-
Maksa euroilla
-
Yli 3,5 miljoonaa myytyä lippua
Etsi lippuja
Miksi ostaa meiltä?
Samankaltaisia elämyksiä
-
1. Vatikaani ja Sikstuksen kappeli - ohita jonot
Paikka: Vatikaanin museot ja Sikstuksen kappeli - ohita jonot, ma, 30 tam 2023 - ti, 14 maa 2023Alkaen 30,30 €
-
2. Vatikaani ja Sikstuksen kappeli: Early bird -lippu
Paikka: Vatikaani ja Sikstuksen kappeli: Early bird -lippu, ma, 30 tam 2023 - pe, 5 tam 2024Alkaen 60,30 €
-
3. Vatikaani & Sikstuksen kappeli: perjantai-illan opastettu kierros
Paikka: Vatikaanin museoiden iltakierros, pe, 14 huh 2023 - la, 28 lok 2023Alkaen 83,50 €
-
4. Colosseum & Forum Romanum: pikasisäänpääsy
Paikka: Colosseum: Pikasisäänpääsy, la, 28 tam 2023 - la, 25 hel 2023Alkaen 28,50 €
-
5. Rooman Big Bus -kiertoajelut
Paikka: Rooman Big Bus -kiertoajelut , la, 28 tam 2023 - pe, 26 tam 2024Alkaen 32,60 €
-
6. Papal Audience - paavin tapaaminen
Paikka: Papal Audience - paavin tapaaminen, ke, 1 hel 2023 - ke, 31 to 2023Alkaen 45,20 €
-
7. Colosseum & Forum Romanum: kohokohdat 3 tunnissa
Paikka: , la, 28 tam 2023 - la, 6 tam 2024Alkaen 54,70 €
-
8. Vatikaani ja Rooma -passi
Paikka: Vatikaani ja Rooma -passi, la, 28 tam 2023 - pe, 26 to 2023Alkaen 148,90 €
-
9. Roomalaiset kryptat ja katakombit
Paikka: Roomalaiset kryptat ja katakombit, la, 28 tam 2023 - su, 7 tam 2024Alkaen 80,00 €
-
10. Vatikaanin museot: englanninkielinen kierros
Paikka: Vatikaanin museot: englanninkielinen kierros, la, 28 tam 2023 - pe, 5 tam 2024Alkaen 73,10 €
Samankaltaisia tuoteryhmiä
Vatikaanin iltapäiväkierros
Vatikaanin iltapäiväkierroksemme on paras tapa tutustua Vatikaaniin ammattitaitoisen oppaan johdolla. Varaa liput etukäteen, niin vältät jonot!
Kohokohdat:
- Ohita Vatikaanin museoiden jonot
- Nauti 2.5 tunnin opastetusta retkestä Vatikaanissa
- Opii Vatikaanista mahtavan oppaan johdolla
- Näe Sikstuksen kappelin kauneus
- Käy Pietarinkirkossa omatoimisesti retken jälkeen
Opastettu kierros Vatikaanissa
Vatikaanin iltapäiväkierros kattaa kaikki Vatikaanin museon tärkeimmät nähtävyydet. Oppaamme Vatikaanissa ovat todella pidettyjä ja asiakkaamme kehuvat heitä vuolaasti.
Retkellä nähdään muun muassa Rafaelin huoneet, Sikstuksen kappeli ja Belvederen aukio. Opas kierrättää teitä kohteissa, varmistaa, että vältätte tarpeettoman jonottamisen ja jakaa tietoaan eri kohteista.
Sikstuksen kappelin jälkeen retkiseurue suuntaa Pietarinkirkkoon, jossa saa viipyä omatoimisesti niin kauan kuin haluaa.
Tarjoamme myös samanlaisen retken aamupäivällä, Vatikaanin aamukierroksen. Jos haluat nähdä myös vatakombit ja Pietarinkirkon oppaan johdolla, kokeile Vatikaanin museot, vatakombit ja Pietarinkirkko -retkeämme!
Kierros järjestetään englanniksi.
Kuinka saan liput?
Pian ostotapahtuman jälkeen saat sähköpostiisi e-liput, jotka tulostetaan ja otetaan mukaan retkelle.
Mistä retki alkaa?
Retki alkaa When in Rome Toursin toimistolta. Osoite on merkitty e-lippuun. Olethan paikalla 30 minuuttia ennen retken alkua.
Mihin kierros päättyy?
Retki päättyy Pietarinkirkolle.
Kuinka kauan retki kestää?
Retken kesto on noin 2.5 tuntia.
Onko retkelle pukukoodia?
Kyllä, Vatikaanissa on tiukka pukukoodi. Olkapäät ja polvet tulee olla aina peitettynä sekä naisilla että miehillä. Sandaalit sallitaan.
Onko saatavilla lasten lippuja?
Kyllä, lasten lippuja on saatavilla 5-17 vuotiaille. Alle 5-vuotiaat pääsevät ilmaiseksi maksavan aikuisen seurassa.
Tärkeää tietoa:
- Vältät kaikki yleiset jonot, jotka voivat olla erittäin pitkiä, jopa useita tunteja. Kuitenkin tiettyinä päivinä kuten lomamaanantaipäivinä, viikonloppuina sekä kirkkopyhinä saattaa olla jonoja. Tätä ei voi välttää, mutta joka tapauksessa jonot ovat paljon lyhemmät kuin yleisissä jonoissa.
- Koska Vatikaanin nähtävyydet ovat hyvin suosittuja, retki voi kestää kauemmin kuin on ilmoitettu. Pahoittelemme mahdollista vaivaa.
- Peruutuksia voi tulla hyvinkin lyhyellä varoitusajalla. Näin käydessä otamme heti yhteyttä sopiaksemme uudesta retkipäivästä tai täydestä korvauksesta.
- Turvallisuussyistä mukaan ei tulisi ottaa suuria laukkuja tai matkalaukkuja.
- Tämä retki tehdään kävellen, sillä Vatikaanissa ei saa ajaa autolla. Laita jalkaan mu
Aukioloajat
Erinomainen: 4.2 – 175 Arvostelut
Varaa Alkaen 54,60 €
Suosittu tuote
Välitön vahvistus
Tulostettava lippu
Kesto: 2 tunti
Mitä sisältyy hintaan?
- Jonot ohittava lippu Vatikaanin museoihin
- 2 tunnin opastettu kierros
- Sisäänpääsy Sikstuksen kappeliin ja Pietarinkirkkoon
Aukioloajat
Saapumisohjeet
Vatikaanin iltapäiväkierros
Osoite
When In Rome Tours
Via Sebastiano Veniero 21
000192 Roma, Italy
Tuki

Tarvitsetko apua? Me autamme sinua mielellämme!